Aktualności

News

Aktualności

Szekspir w Chojnicach

data dodania: 2024.02.27

II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Chojnicach, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa zapraszają uczniów chojnickich szkół podstawowych oraz średnich do udziału w konkursie „Szekspir w Chojnicach”. 

Konkurs polega na przedstawieniu określonej sztuki słynnego pisarza według kryteriów określonych w regulaminie oraz rozwiązaniu testu dotyczącego znajomości życia i twórczości Williama Szekspira przygotowanego na podstawie materiałów dostarczonych uczestnikom konkursu w momencie rejestracji. Szkoły będą prezentować swoje stoiska w parku Tysiąclecia 23 kwietnia 2024 roku w obecności jury oraz wszystkich chętnych, którzy przyjdą w tym dniu do parku i wezmą udział w głosowaniu na stoiska. Dodatkową atrakcją będzie obecność Sally Miles pracującej w The Shakespeare Centre w Stratford-upon-Avon, która jest niekwestionowaną ekspertką w tej dziedzinie.

Patronat nad konkursem objął m.in. Teatr Szekspirowski w Gdańsku, który ufundował część nagród dla zwycięzców konkursu. Oprócz tego w piątek 19 kwietnia będzie możliwość wysłuchania dwóch wykładów wygłoszonych przez Martę Nowicką z Teatru Szekspirowskiego na temat „Burzy” Williama Szekspira i teatru elżbietańskiego. W kwietniu na Starym Rynku odbędzie się wystawa plakatów dedykowanych corocznemu Festiwalowi Szekspirowskiemu, która będzie otwarta dla wszystkich chojniczan. 

Serdecznie zapraszamy do wspólnych obchodów 460. urodzin Williama Szekspira. 

źródło: bibliotekachojnice.pl

WróćNasza Spółka powstała z inicjatywy trzech samorzadów tj. Miasta Chojnice, Starostwa Powiatowego
oraz Gminy Chojnice. W 2004 roku do spółki dołączyła Gmina Konarzyny.
Misją spółki jest partnerska współpraca gmin i powiatu w zakresie skutecznej promocji:

- gospodarczej
- turystycznej
- kulturalnej i sportowej.

Copyright © 2023 promocjachojnice.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Inne prawa autorskie
Realizacja: inpero.pl